אמונה ושמחה

אנחנו רגילים תמיד לחשוב בשביל מה אנחנו צריכים את אלוהים? מה הוא יכול לעשות בשבילנו? איזה התנהגות שלנו תזכה אותנו בפרס מידיו. אבל האם שאלנו פעם את השאלה: "בשביל מה אלוהים צריך בני אדם?" אין לו מספיק צרות ובעיות שהוא צריך היה לברוא גם בני אדם? כאלה שהורסים את הטבע, גורמים למשבר אקולוגי, מכחידים אלפי זנים בקצב הולך וגדל? לא היה עדיף שהיו בעולם רק בעלי חיים שחיים באיזון עם הטבע, לוקחים ממנו רק מה שצריך, לא מתאכזרים זה לזה. זה כאילו בני אדם הם טעות אלוהית, באג בתכנות של האבולוציה.
בכדי לענות על שאלה זו, מביאה לנו חכמת הקבלה משל. המשל מספר על מלך גדול שיש לו מגדלים ומחסנים מלאי כל טוב, כל מה שבני אדם יכולים לחשוב עליו ואפילו יותר. המלך הזה מאוד רוצה לחלק את כל הדברים הטובים הללו לכל מי שנמצא בממלכה שלו. יש לו רק בעיה אחת רצינית, הוא לא יכול לחלק את כל הדברים הטובים הללו, בגלל שהנתינים שלו אינם יכולים להנות מכל הדברים הטובים שהכין להם, בגלל שהם עדיין לא השלימו את ההתפתחות שלהם.
זה כמו למשל האינטרנט, כל הידע שבעולם נמצא שם, מאגר אינסופי של ידע, ספרים, סרטים, סרטונים, בדיחות. אדם יכול לבלות חיים שלמים ולא לראות אפילו חלקיק קטן מכל המידע שיש שם. אבל בני אדם שחיים באפריקה למשל, אין להם לא מחשב, לא חשבון אינטרנט וחלקם לא יודעים לקרוא ולכתוב כך שלמרות שיש עבורם מודל מלא כל טוב של סרטים, בידור ומידע הם לא יכולים להשתמש בכל זה, כי אין להם את הכלים המתאימים לגשת לכל הטוב הזה. כך גם לפי המשל על המלך, שהוא אלוהים, הכין עבור הנבראים שלו (שאלו אנחנו) מגדל מלא כל טוב, אבל חסרים לנו כלים, חסר לנו שלב בהתפתחות האנושית כדי שנוכל להשתמש בכל הטוב הזה.
אז מה אלוהים צריך מאיתנו? הוא צריך שאנחנו נתפתח לחברה רוחנית המורכבת מאנשים שנמצאים בחיבור רוחני ביניהם, ברגע שזה יקרה תפתח הדלת של המגדל המלא כל טוב וכולנו נוכל להנות מכל מה שבפנים. אלוהים צריך מאיתנו רק את הרצון להתפתח, חוץ מזה הכל כבר מוכן ומחכה לנו. לקריאה נוספת.