בעולמנו היום ישנם המון גירושים. המצב הוא של הפסד הפסד הפסד, גם לגבר, הוא צריך לממן עכשיו שתי דירות, גם לאישה שצריכה לנהל הכל לבד, וגם לילדים, שאין להם תא משפחתי נורמלי. חשוב מאוד לבנות או להיכנס מההתחלה לקשר זוגי טוב ונכון. השאלה היא, איך יודעים מראש, או מה הפרמטרים החשובים?

לעניות דעתי , הזוגות שמתגרשים ראו בצד השני כמשענת או כרווח בשבילם, כלומר בחור יפה או אולי עשיר או להפך, בחורה יפה, חכמה וכו' והכל לפי הסטנדרטים ההוליוודים, בראד פיט ואנג'לינה ג'ולי. לאחר זמן מה, מגלים שלא הכל וורוד ויש יותר מאמץ מאשר רווח ולכן מחליטים לםרק את החבילה. דרך אגב, גם בראד פיט ואנג'לינה ג'ולי החליטו להיפרד כך שגם במקרה של מימוש הסטנדרטים הגבוהים אין ערובה לכך שהנישואין אכן יישאו פרי והקשר יצלח את כל המהמורות שבדרך. אין מה להשוות לזוגות הצעירים האנונימיים והלא זוהרים, שהם בעצם מרבית האוכלוסייה.

יש שתי תכונות מרכזיות שחייבות להיות לבני זוג, אחת היא מטרה משותפת, יעד משותף, חוץ מלהנות אחד מהשניה. היעד יכול להיות הקמת משפחה (בימינו אפשר להקים משפחה גם בלי חתונה או אחרי גירושים). התכונה השנייה היא נחישות, כלומר לא להישבר בקלות. במהלך הנישואים יהיו עליות וירידות, ימים טובים וטופים פחות שדווקא אותם חשוב לצלוח. אחריהם מגיעים הימים היפים והתחושה שעברנו דברים יחדיו ואפשר ליהנות מהפירות. עם הזמן מגיעים להבנה שלא צריך אחרי כל בעיה קטנה לפרק את החבילה. אפשר לומר שזה נקרא גם נאמנות, כמו חבר נאמן לדרך. חשובות עוד תכונות, כגון, אופי, חינוך, תפיסת עולם וכן דרכי ההתמודדות וההתנהגות במצבים שונים עם המשפחה המורחבת ועם העולם.