לא משנה איזה חדר או חלל אתם רוצים לעצב בעזרת הטפטים: טפטים לחדרי ילדים או למטבח, הטיפים הללו יחסכו לכם הרבה כסף, זמן ועוגמת נפש אז מומלץ לקרוא אותם בתשומת לב:

1. שימרו על פוקוס – מה האלמנט העיצובי המרכזי בחלל? מה ההרגשה שאתם רוצים להשיג? האם יש אלמנט נופי חזק מחוץ לחלון או רהיט מרכזי בחדר? חשוב מאוד להתמקד במטרה שאתם רוצים להשיג בעזרת עיצוב החדר ולהבין את האלמנט העיצובי המרכזי בין אם הוא בתוך חלל החדר, על אחד הקירות או מחוץ לחדר כמו נוף אל הים או אל ההר.

טפט לקיר

2. החליטו האם אתם מכוונים לחלל גברי או נשי והאם אתם מעוניינים ליצור תזוזה רגשית אצל המבקר או רגיעה? הלך הרוח שאתם מעוניינים בו צריך לקבוע את המצב הפנימי שלכם כשאתם מגיעים לבחור את הטפטים ולהחליט על המרק, הצבעים והאווירה שתיגזר מאותו טפט.

3. מה האמירה שאתם רוצים להשיג על ידי טפטים לקיר או לתקרה? תנסו לענות במילה אחת על השאלה – החדר הזה צריך לשדר ______ בהתאם לתשובתכם כבר תבינו כיצד לעצב את החלל, הרהיטים והטפטים הנדרשים כדי לשדר את אותה מילה. אל תפחדו לטעות או להיות נועזים מדי. בסופו של דבר חיים רק פעם אחת!

4. האם החדר הוא הד? כלומר האם קיימים פריטים בחדר או שבחדר מיועד להיווצר אינטרקציה שהחדר צריך לתת לה את התנאים, את העטיפה הסביבתית? אם כן אז חשוב מאוד שהטפטים שיבחרו יתמכו באותה אינטרקציה או באותם חפצים שאמורים לשמש במרכז הסצנה העיצובית.

טפט חלק

5. אם יש לכם חללים פחות משמעותיים כמו חדר ארונות או חדר איפור אז זה המקום להשתגע עוד יותר, להוסיף באומץ הלב ולנסות ליצור אווירה שתמשוך את המבקרים חזרה אל החדר – אולי תלכו על קו מסתורי או קו הומוריסטי אך חשוב מאוד שיהיה ברור שלא מדובר בעוד חדר אלא בחלל ייחודי ששווה לבקר בו יותר.

ייתכן ונראה לכם שהעצות הללו של מעצבי העל הם חצופות או נועזות מדי ולא בדיוק הדבר שתרצו להכניס הביתה. אז נכון שתפקידם של מעצבי על הוא לפרוץ גבולות וללכת למקומות הנועזים יותר כמו בתצוגת אופנה שלא בטוח מי ילבש את הבגדים המוצגים בה אך כולם יזכרו את האמירות האופנתיות והמותגים. אבל אולי ייתכן אם אתם מפחדים ליצור חדר אחד, חלל אחד שהוא מאוד נועז ושישמש השראה ליתר הבית, יפרוץ את הגבולות וישאיר טעם לעוד ומי יודע? אולי ביום מן הימים תלכו על עיצוב מחדש של הבית כולו.