המסת קרחונים

המושג 'משבר אקלים' ישר לוקח אותנו להתחממות גלובלית, גזי חממה וחור באוזון, זה נכון כמובן אבל זהו סממן למה שמתרחש באמת. הטבע מראה לנו ונותן לנו להרגיש על גופנו את המשבר האמיתי שהוא היחסים המקולקלים בין בני האדם. האדם קיבל מהטבע הכי הרבה כוחות לעומת שאר באי עולם, האדם נמצא במקום הכי גבוה מעל השאר שנמצאים בדרגות נמוכות כמו הדומם צומח וחי, הם משתמשים בכוחם בצורה אינסטינקטיבית ולא צורכים יותר מהכרחיות שלהם ובכך הם הופכים לחלק חיוני בטבע שלא כמו האדם שמשתמש בכוחותיו בצורה מופרזת ובעזרת האגואיזם שלו רוצה להשתלט על הכול ובכך הוא חלק הרסני בטבע.
האדם התפתח במרוצת השנים מחיה שירדה מהעצים ובכוח האבולוציה במשך אלפי שנים עבר תחנות התפתחות שהובילו אותו למי שהוא היום, היצור הכי מסוכן בטבע לסובבים אותו ולעצמו. התפתחות האדם עברה מהפכות גדולות ובכל מהפכה רכש עוד ועוד יכולות וכישורים. כל מהפכה היא בדרגה מסוימת, הראשונה-המהפכה הלשונית מבטא את רצון לדבר על דברים יותר מופשטים כמו אלוקות ורעיונות, המהפכה החקלאית מבטא את רצון האדם בביטחון תזונתי. המהפכה השלישית המדעית מבטא את הרצון לרכוש ידע, הרביעית התעשייתית מבטא רצון לעושר.
בחוכמת הקבלה התפתחות האדם היא חלק מהתפתחות הרצון שנברא וכל המהפכות שעבר הרצון הן התפתחות "הרצון לקבל" שבסופו של דבר המטרה להגיע לקיים מערכת אחת שכוללת ומשותפת לכל.
המערכת הכללית הזו מתגלה לנו בשנים האחרונות ואנו מבינים שהעולם גלובלי-אינטגרלי וכולנו תלויים אחד בשני, האדם שהתרגל לשלוט בכל ולקחת לעצמו ככל שניתן מבלי להתחשב בסביבה הקרובה והרחוקה שלו הגיע למשבר, היום אנו רואים דרך משבר האקלים את החיצוניות של חוסר האיזון בפנימיות האדם. כל יחסינו הבין אישיים איש לרעהו מקולקלים ואנו כבר לא מסוגלים להיות אחד עם השני אפילו עם בני המשפחה. כל הסימנים מראים שנותרה לנו מהפכה נוספת, מהפכה ביחסים ביננו האישיים ובין המדינות באופן כללי בעולם. עלינו להביא לאיזון הרצון לקבל שלנו שיצא משליטה, כאשר אנו בני האדם נהיה מאוזנים, נחזור לקחת רק מה שהכרחי לנו נפסיק להזיק זה לזה ונתחיל לחשוב טוב על האחרים, כל האיזון הנכון הזה ביננו יתפשט ויביא לכול העולם רוגע אז גם האקלים יחזור לאיזון וכל המשברים בחיינו ייעלמו, גם משבר האקלים יעלם. לקריאה נוספת: http://chattahoochee-review.org/