כולנו היינו תקועים חודשיים בבית. חלקנו מרגישים צורך בשינוי, חלקנו מרגישים צורך בפיצוי על התקופה הזו ומה אם יגיע גל שני בחורף ? ואז נתקע שוב בבית. האם נרצה את אותו בית? עם אותו עיצוב או שנחדש. מה קורה בעולם בכלל? אמנם הקורונה היכתה חזק מאוד באירופה ובארצות הברית אך שוק עיצוב הפנים לא קפא על שמריו.  המון אירועי עיצוב פנים והשקות של קולקציות אביב נדחו או התבטלו וביניהם אירועים עם מסורת של מעל 100 שנים כמו שוק ההיי פוינט, למעשה זו הפעם השנייה בהיסטוריית 111 השנים שלו שהוא מתבטל כשהראשונה היתה במהלך מלחמת העולם השנייה. אז בין הטרנדים שניתן לראות בתקשורת או כאלו שתוכננו להופיע ביריד אפשר להצביע על אומנות אבסטרקטית כמשהו שהולך לחזור לאופה, בין א עכשיו מדובר על תמונות, על דוגמאות של טפטים, עיצוב של כיסויי כריות או ספות, מנורות קריאה ואביזרים אחרים. אולי המגפה הולידה צורך לחזור אל הפרימיטיבי והקדם מודרני וכנראה שנראה יותר ויותר מזה.

טרנד נוסף הוא שובו של הפליז, למי שלא יודע אז פליז הוא סגסוגת המורכבת מנחושת בשילוב אבץ, יותר אבץ וצבעה אדום יותר, פחות אבץ ויש לנו צהוב, היא אינה יכולה לעמוד בעומס רב ועדיין היא חזקה וקשה יותר מנחושת כך שסביר להניח שחלקנו יחזור אל השווקים שהיו סגורים בקורונה במטרה לחפש חפצי נוי סטייל אלו שהיו לנו בבית הסבתא המרוקאית. וגם כאן מנעד הפריטים הוא רב החל מאורנית מפליז, שולחן קוקטילים, טפט בצבע פליז עם דוגמאות עיצוביות או פסלים דקורטיבים.

טרנד מעניין נוסף הוא החזרה לפינות מעוגלות בין אם בשולחנות, כורסאות, כונניות, מסגרות של תמונות או תבניות של טפטים מעוצבים. בכולם ניתן למצוא את המוטיב העגול שהיה חזק מאוד כאן בשנות השבעים וכנראה עושה את דרכו חזרה אלינו לאחר חמישים שנה. הטרנד האחרון שאגע בו לאביב זה הוא החזרה של הראטאן, אותם דקלים אקזוטיים שמאפשרים לנו ליצור מהם מסגרות של מיטה, מסגרות של מראות, אהילים. אולי זה הגעגוע אל החופש שלא התאפשר לנו וחלומות על אי בודד עם דקלים באסיה או באפריקה אבל כנראה שנראה יותר עץ בהרבה מאוד בתים.