ישנן נשים או גברים המיועדים בבטן חטובה ורזה יותר אך למרות פעילות גופנית אינטנסיבית או דיאטות כאלו ואחרות הם אינם מצליחים להתמודד עם השומן התת עורי באזור הבטן. במקרה זה תידרש שאיבת שומן מקומית עם הרדמה, בכדי להסיר את עודפי השומן מתחת לעור. הליך זה נחשב מעודף משום שתמיד התערבות כירורגית מצומצמת יותר היא עדיפה.
כדי לגשת לטיפול זה המנתח יבצע ניתוח מעמיק של שלכם ושל ההיסטוריה הרפואית שלכם, אורח החיים שלכם והציפיות לפני ביצוע הניתוח. על סמך המטרות שלכם נבנית תוכנית טיפול. חשוב לזכור כי כל התערבות קוסמטית וגם מתיחת בטן, אינה מהווה תחליף לתזונה בריאה ופעילות גופנית קבועה.

במקרים מורכבים יותר יידרש ניתוח מתיחת בטן מסורתית – זהו הסוג הנפוץ ביותר של ניתוח בטן והוא כרוך בחתך ארוך יותר ודורש זמן החלמה ארוך יותר. בניתוח מבוצעים שני חתכים מבוצעים – חתך ראשון הוא חתך אופקי ארוך שנעשה מירך עד ירך ואילו השני מבוצע באזור הטבור. בניתוח זה המטפל בכל אזור הבטן יהיה צורך במיקומו מחדש של הטבור בנוסף לפעולות השגרתיות האחרות של הסרת עודפי עור, עודפי שומן והידוק שרירי הבטן. מתיחת בטן מסורתית מבוצעת לרוב בשילוב עם שאיבת שומן.

אך כאמור מדובר בניתוח פולשני ומקיף מאוד, בחלק מהמקרים ניתן יהיה להסתפק במיני מתיחת בטן או מה שמכונה ניתוח בטן חלקי המיועד לנשים או גברים הרוצים שינוי בבטן התחתונה בלבד. בהליך זה נעשה חתך קטן להסרת העור והשומן והניתוח אינו מצריך טיפול בטבור. התוצאות של ניתוח בטן חלקי פחות דרמטיות ונדרש פחות זמן להחלמה.

מתיחת בטן אנדוסקופיה – זהו ניתוח בטן המתאים לאנשים הסובלים ממעט שומן בבטן, שרירים מוחלשים, אך ללא עור נפול או מדולל. בהליך זה, מוחדרת מצלמה זעירה המחוברת לצינור קטן דרך חתך קטן במיוחד כדי לנטר את השינויים. הניתוח משאיר צלקת מינימלית משום שהחתכים קטנים ומוגבלים מאוד.

מתיחת בטן מורחבת – סוג זה של ניתוח בטן כרוך גם בהסרת השומן במותניים – זה שאנו אוהבים להחזיק בידינו בצידי הגוף וזאת בנוסף להסרת השומן הבטני וטיפול בהידוק העור. בניתוח זה יבוצע חתך ארוך מירך עד ירך מתחת למה שמכונה קו הביקיני ולכן הצלקת הנגרמת ממנו תהיה נסתרת.